24.06.2016 Zakończenie sezonu 2015/2016
W dniu 24 czerwca 2016 roku w Wiosce Indiańskiej „Hacioka” w Staniszczach Małych oficjalnie zakończyliśmy sezon szkoleniowy 2015/2016. Po słowie wstępnym Prezes i Wiceprezes przywitali członków, rodziców i zaproszonych gości w osobach: Z-cy Burmistrza Dobrodzienia Pana Marka Witka, Pana Jakuba Orłowskigo z Firmy Orland, Pana Radosława Olczyk z Firmy Bruktermm, Państwa Krystynę i Romana Sprancel właścicieli Restauracji Zielona Oberża z Osieka, Pana Mariusza Łapot z Ozimka, Klaudię i Edwarda Sowa oraz Sabinę i Marcina Golomb z Firmy RING, Pawła Szubę Dyrektora Firmy Union Cosmetic, wszyscy wymienieni są naszymi Przyjaciółmi dlatego bardzo ucieszyliśmy się z ich obecności. Następnie Prezes przedstawił sprawozdanie merytoryczne z minionego sezonu i przystąpiliśmy do wręczania nagród, w klasyfikacji kata i kumite oraz za wzorową frekwencję. Podziękowaliśmy naszym przyjaciołom za pomoc okazaną podczas całego sezonu i ufundowanie nagród podczas zakończenia sezonu. Bardzo miłym akcentem ze strony rodziców i członków było podziękowanie członkom zarządu i trenerom za ich pracę w ciągu całego sezonu (sprawiliście nam ogromną radość serdeczne dzięki). Po części oficjalnej dla każdego z uczestników czekały atrakcje do wyboru: zwiedzanie Wioski Indiańskiej, wyścig kajakami, turniej piłki plażowej, przeciąganie liny. Na koniec pikniku dla każdego czekał poczęstunek.
Sprawozdanie Zarządu Klubu Karate „Nidan” z działalności w sezonie 2015/2016
Skład zarządu i komisji rewizyjnej przedstawia się następująco:
Skład Zarządu Klubu i komisji:
Prezes – Zbigniew Sworeń
Wice Prezes – Artur Barański
Sekretarz – Krystian Bensz
Skarbnik – Sabina Sworeń
Członek – Łukasz Kalinowski
Skład Komisji Rewizyjnej:
Przewodniczący –Tomasz Swoboda
Sekretarz – Damian Dubiel
Członek - Dawid Imiełowski
Kadra szkoleniowa:
Kierownik wyszkolenia : Zbigniew Sworeń
Instruktorzy: Zbigniew Sworeń, Radosław Zając, Arkadiusz Janicki, Witold Apolinarski, Mariusz Sykulski, Dariusz Sworeń, Bartłomiej Barański, Adrian Pryszcz.
Siedziba Klubu mieści się w Zawadzkiem przy ul. Opolskiej 23.
Klub jest stowarzyszeniem zrzeszającym członków w celach nie zarobkowych
(nie prowadzi działalności gospodarczej) dla rozwoju, popularyzacji kultury fizycznej i sportu na bazie dalekowschodnich sztukach walki.
Klub posiada licencję Polskiego Związku Karate nr 16/S/1 na prowadzenie zajęć karate oraz udział we współzawodnictwie sportowym.
Dyscyplina sportowa: karate shotokan/WKF.
Na dzień sporządzenia sprawozdania klub w czterech sekcjach: Zawadzkie, Dobrodzień, Ozimek i Strzelce Opolskie zrzesza 151 członków.
Prowadziliśmy zorganizowane zajęcia z karate według harmonogramu:
- Sekcja Zawadzkie – 5 grup, 12,5 godz. tygodniowo.
- Sekcja Dobrodzień – 2 grupy, 3 godz. tygodniowo.
- Sekcja Ozimek – 2 grupy, 4 godz. tygodniowo.
- Sekcja Strzelce Opolskie- 2 grupy, 4 godz. tygodniowo.
Udział w kursach, szkoleniach i pokazach:
1. Seminarium kata Santo Torre 8 dan Włochy, Głubczyce 12.09.2015
W seminarium uczestniczyli trenerzy: Zbigniew Sworeń i Arkadiusz Janicki. Tematem szkolenia była nauka i doskonalenie kata Sochin i Unsu.
2. Szkolenie na licencję trenerską 2016, Zawidowice 19.09.21015
W szkoleniu uczestniczyli trenerzy: Zbigniew Sworeń, Dariusz Sworeń i Bartłomiej Barański.
3. Zgrupowanie Kadry Narodowej, Wałcz 18-20.09.2015
W zgrupowaniu uczestniczyły Natalia Szponder i Wiktoria Grejner, powołanie na Mistrzostwa Świata Karate Shotokan, które odbędą się w terminie 3-4.10.2015 roku w Bielsku Białej otrzymała Natalia Szponder.
4. Zgrupowanie Kadry Narodowej, Spała 29-31.10.2015. W zgrupowaniu uczestniczyła Wiktoria Grejner.
5. Konferencja szkoleniowa AKADEMII MISTRZÓW SPORTU – MISTRZÓW ŻYCIA, której
współorganizatorami są Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Urząd Gminy Popielów, a swoim
patronatem objął ją wójt Gminy Popielów pan Dionizy Duszyński. Szkolenie RUCH NA WAGĘ
ZDROWIA- jak mobilizować do aktywności fizycznej, Popielów 2-3 grudnia 2015 r. Uczestniczył
Zbigniew Sworeń
6. Zgrupowanie kadry młodzików województwa opolskiego, Pokrzywna 01-03.05.2016
W zgrupowaniu udział wzięli: Mateusz Łapot i Szymon Sprancel.
Imprezy organizowane przez klub:
1. XVIII Mikołajkowy Klubowy Turniej Karate, Zawadzkie 06.12.2015
2. Zakończenie sezonu szkoleniowego 2015/2016 – Staniszcze Małe, Wioska indiańska „Hocioka”,
24.06.2016
3. Zgrupowanie kadry KK Nidan, Zawadzkie 26-27.02.2016
Celem zgrupowania było przygotowanie do XXII Turnieju Karate Rada Regentów i Mistrzostw Polski
Seniorów Karate WKF.
4. XXII Turniej Karate Rada Regentów, Zawadzkie 12.03.2016. Do rywalizacji przystąpiło 440
zawodników z 32 klubów w tym dwa kluby Czeskie z Ostrawy, Jesenika i Vamberka i jeden Klub ze
Słowacji z miasta Poprad.
Inne wydarzenia:
1. Klub przeprowadził 3 egzaminy na Stopnie kyu.
2. W ciągu okresu odbyło się 9 posiedzeń zarządu klubu.
3. Dni Gminy Zawadzkie, udział zawodników sekcji Zawadzkie w Korowodzie 19.06.2016
4. Dni Gminy Strzelce Opolskie, udział zawodników sekcji Strzelce Op. w Korowodzie 04.06.2016.
5. Pokaz z okazji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Dobrodzień 10.01.2016
6. Podsumowanie Plebiscytu Najlepszy Sportowiec Opolszczyzny 2015. Wiktoria Grejner zwycięża w
Plebiscycie Nowej Trybuny Opolskiej i Urzędu Marszałkowskiego w Opolu w kategorii Talent Roku
7. Walne Zgromadzenie LGD, Chrząstowice 21.03.2016. W zgromadzeniu uczestniczył Zbigniew
Sworeń.
8. Spotkanie ze stypendystami, Opole UM 23.05.2016. Wśród wyróżnionych w kategorii sportów
nieolimpijskich znalazły się dwie zawodniczki Klubu Karate Nidan Wiktoria Grejner i Natalia
Szponder.
9. Pokaz w Szkole Podstawowej w Dobrodzieniu 08.06.2016.
10. Pokaz w Wiosce Indiańskiej w Staniszczach Małych, 05.06.2016
Pozyskiwanie funduszy na realizację zadań publicznych:
1. Dotacja Gminy Zawadzkie.
2. Dotacja Gminy Ozimek.
3. Dotacja w Gminy Strzelce Opolskie.
4. Dotacja Gminy Zawadzkie i Urzędu Marszałkowskiego na organizację Turnieju Rada Regentów.
Pozyskiwanie funduszy na wypełnianie celów statutowych:
składki członkowskie, darowizny, fundusze z akcji 1% ( w roku 2015 pozyskaliśmy kwotę 3990,00 zł)
Udział w zawodach i osiągnięcia:
.
Lp |
Nazwa zawodów |
złote |
srebrne |
brązowe |
razem |
1. |
Grand Prix Poland, Łódź 12.09.21015 |
1 |
2 |
1 |
4 |
2. |
Premier League Karate 1 – Coburg /Niemcy 27-28.09.2015 |
- |
- |
- |
- |
3. |
Mistrzostwa Świata Karate Shotokan – Bielsko Biała 03-04.10.2015 |
- |
1 |
- |
- |
4. |
POLISH OPEN, VIII Grand Prix Bielska Białej, Bielsko Biała 10-11.10.2015 |
3 |
1 |
3 |
7 |
5. |
VII International Champion Cup, Łódź 17.10.2015 |
2 |
- |
4 |
6 |
6. |
Premier League Karate 1 – Salzburg /Austria 17-18.10.2015 |
- |
- |
- |
- |
7. |
Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych, Juniorów i Młodzieżowców w Karate WKF, Pleszew 24.10.2015 |
1 |
3 |
1 |
5 |
8. |
Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych, Kadetów, Juniorów i Seniorów Karate Shotokan, Toruń 07.11.2015 |
1 |
- |
6 |
7 |
9. |
Puchar Gór Opawskich w Karate WKF, Prudnik 14.11.2015 |
5 |
3 |
9 |
17 |
Cuprum Cup, Legnica 21.11.2015 |
1 |
2 |
|
3 |
|
Mistrzostwa Europy Karate Shotokan, Crawley/Anglia 27-29.11.2105 |
2 |
- |
1 |
3 |
|
Turniej Karate, Trbovlje/Słowenia |
- |
- |
1 |
1 |
|
Mistrzostwa Łodzi, Łódź 12.12.2015 |
3 |
2 |
1 |
6 |
|
X Swarzędzkie Mistrzostwa Karate, 13.12.2015 |
- |
- |
- |
- |
|
Premier League Karate 1 – 22-24.01.2016, Paryż/Francja |
- |
- |
- |
- |
|
XXXVI Mistrzostwa Polski Seniorów Karate WKF, Wrocław 06.03.2016 |
- |
1 |
3 |
4 |
|
XXII Turniej Karate Rada Regentów, Zawadzkie 12.03.2016 |
|
|
|
|
|
Międzynarodowy Turniej Karate FUNAKOSHI CUP, Wrocław 19.03.2016 |
4 |
- |
5 |
9 |
|
Karate 1 World Cup, 12-13.03.2016, Lasko/Słowenia |
- |
- |
- |
- |
|
Karate 1 – Premier League, , 12-13.03.2016, Rotterdam/Holandia |
- |
- |
- |
- |
|
Międzynarodowy Turniej Karate VAMBERECKY LVICEK, Vamberk 02.04.2016 |
3 |
6 |
2 |
11 |
|
Harastuto Cup, Łódź 9-10.04.2016 |
- |
2 |
4 |
6 |
|
Karate 1 World Cup, 08-10.04.2016, Dubai/ Zjednoczone Emiraty Arabskie |
- |
- |
|
- |
|
25 Popradski Puchar w Karate, Poprad 16.04.2016 |
1 |
2 |
4 |
7 |
|
Karate 1 Premier League, Salzburg/Austria 15-17.04.2016 |
- |
- |
- |
- |
|
Akademickie Mistrzostwa Polski Karate WKF, Opole 01.05.2016 |
4 |
2 |
2 |
8 |
|
VII Grand Prix Śląska Polsko-Czeskiego, Głubczyce 07.05.2016 |
6 |
8 |
15 |
29 |
|
21 Otwarte Mistrzostwa Moraw i Śląska w Karate WKF, Jesenik/Czechy 07.05.2016 |
2 |
1 |
2 |
5 |
|
51 Mistrzostwa Europy Karate WKF, Montpellier/Francja 05-08.05.2016 |
- |
- |
- |
- |
|
Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Karate WKF, Legnica 14.05.2016 |
1 |
1 |
2 |
4 |
|
Puchar Dolnego Śląska Karate WKF „SILESIA CUP”, Legnica 14.05.2016 |
1 |
3 |
3 |
7 |
|
Puchar Polski Karate WKF, Rumia 21.05.2016 |
7 |
4 |
6 |
17 |
|
Grand Prix Wielkopolski, Pleszew 28.05.2016 |
1 |
- |
2 |
3 |
|
Puchar Polski Karate Shotokan, Suchy Las 05.06.2016 |
2 |
1 |
3 |
7 |
|
Mistrzostwa Opolszczyzny, Prudnik 18.06.2016 |
8 |
6 |
11 |
25 |
|
|
|
|
|
|
|
Razem |
59 |
51 |
91 |
201 |
Największe osiągnięcie klubu:
- Wicemistrzostwo Świata Karate Shotokan wywalczone przez Natalię Szponder,
- Mistrzostwo Europy w Karate Shotokan wywalczone przez Wiktorię Grejner ind. w
kumite juniorek i Natalię Szponder w kumite druż. seniorek oraz 3m Wiktorii w kumite
drużynowym kadetek.
- medale na Mistrzostwach Polski Karate WKF i Shotokan
Powołani zawodnicy do kadry wojewódzkiej młodzików karate WKF:
- Mateusz Łapot, Szymon Sprancel.
Powołani zawodnicy do Kadry Narodowej Polski :
- Natalia Szponder, Wiktoria Grejner
Księgowość
Do prowadzenia ksiąg handlowych klub od roku 2000 współpracuje z Biurem Podatkowym „Eldar” z Zawadzkiego.
GOSPODARKA FINANSOWA
Klub nie prowadzi działalności gospodarczej. Zasadnicze źródło finansowania działalności statutowej stanowią dotacje z Urzędów Miast: Zawadzkiego, Ozimka, Dobrodzienia, Strzelec Opolskich, Starostwa Powiatowego i Urzędu Marszałkowskiego oraz darowizn, składek członkowskich, wpłat 1% i opłat startowych.
Klasyfikacja na najlepszego zawodnika klubu w sezonie 2014/2015
w konkurencji kata i kumite:
Lp. |
Kata |
Lp. |
Kumite |
||
|
Nazwisko Imię |
Ilość punktów |
|
Nazwisko Imię |
Ilość punktów |
|
Talaga Michał |
308 |
1. |
Grejner Wiktoria |
412 |
|
Witek Patryk |
95 |
2. |
Szponder Natalia |
333 |
|
Zajdel Elżbieta |
76 |
3. |
Zajdel Ewa |
219 |
|
Guzdek Alicja |
73 |
4. |
Grejner Weronika |
128 |
|
Grejner Wiktoria |
70 |
5. |
Majewska Marta |
124 |
|
Bartodziej Julia |
56 |
6. |
Talaga Michał |
118 |
7. |
Majawska Marta |
53 |
7. |
Sprancel Szymon |
94 |
8. |
Talaga Rafał |
52 |
8. |
Łapot Mateusz |
85 |
9. |
Barański Bartłomiej |
30 |
9. |
Bartodziej Julia |
68 |
10 |
Sworeń Dariusz |
30 |
|
Padus Mikołaj |
51 |
|
|
|
|
|
|
Wyróżnienia za wzorową frekwencję:
Lp. |
Nazwisko Imię |
Grejner Wiktoria |
|
Zajdel Elżbieta |
|
Kacper Gołaś |
|
Jacek Dombrowski |
|
Aleksander Pordzik |
|
Paweł Reszczyński |
|
Tomasz Kita |
|
Śmigielski Dawid |
|
Chromiec Jagoda |
|
10. |
Dziuba Bartosz |
11. |
Gotwald Oliwier |
12. |
Gotwald Kamil |
13. |
Kusz Patryk |
14. |
Guzdek Alicja |
15. |
Bartodziej Julia |
16. |
Jendrzej Filip |
17. |
Guzdek Dominik |
18. |
Nawara Maja |
19. |
Grejner Waleria |
20. |
Czekała Rafał |
21. |
Narewski Wojciech |
22. |
Maroń Kacper |
23. |
Koperska Ilona |
24. |
Bunkowska Olga |
25. |
Dąbrowski Jakub |
26. |
Pruski Bartosz |
27. |
Czopkiewicz Piotr |
28. |
Bunkowska Kinga |
29. |
Gerat Gabriel |
30. |
Urbanowicz Michał |
« poprzednia | następna » |
---|